Kurs Operacje wynikowe

Czwórki czy piątki? Układ rodzajowy czy kalkulacyjny? Jak wygląda rozliczanie kosztów rodzajowych. Podwójna ewidencja kosztów – których? Jeśli te zagadnienia Cię interesują to omawiam je szczegółowo w tym kursie. Dowiesz się:

1. Jak ewidencjonować koszty i przychody związane z działalnością podstawową a także z działalnością pozostałą i działalnością finansową.
2. Dlaczego w wariancie porównawczym rachunku zysków i strat należy wziąć pod uwagę zmianę stanu magazynowego produktów?
3. Czym są obroty wewnętrzne?
4. Kiedy powstaje koszt wytworzenia produktów na potrzeby własne?

Czy wiesz, że zmiana stanu produktów to różnica pomiędzy saldem początkowym a saldem końcowym konta produkty gotowe oraz konta produkty w toku?  Tą różnice ustalasz dokonując odpowiednich księgowań na koncie rozliczenie kosztów rodzajowych.
Jeśli ustalasz wynik finansowy w ten sposób to jeśli w firmie wystąpiło wydanie produktów gotowych na potrzeby własne np. na budowę środka trwałego wytwarzanego we własnym zakresie, albo do własnego sklepu, masz do czynienia z kosztem wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki.  Poza tym nauczysz się samodzielnie ustalać wynik finansowy w wariancie porównawczym i wariancie kalkulacyjnym.

Pobierz kurs - Operacje wynikowe

Kurs z dostępem 120 dni. Cena 59PLN. Przelew Dotpay. Podaj swój adres email, aby uzyskać dostęp do kursu wideo.

/
Kup TerazDokonując zamówienia potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem serwisu SzkoleniaRachunkowosc.pl.